rola i ogród > Aktualności

A A A

Dlaczego warto kupić fotopułapkę - poznaj 5 powodów!

28.12.2017

 

Jednym z zadań służb granicznych czy leśników jest monitorowanie terenu. Jak to zrobić skutecznie, gdy w grę wchodzi naprawdę spory obszar? Rozwiązaniem są fotopułapki - specjalne rejestratory. Przydatne są one nie tylko służbom, ale też w codziennym życiu. Podpowiadamy, jak w celach prywatnych można wykorzystywać te urządzenia.

 

Co to jest fotopułapka?

 

Zacznijmy od tego, czym jest fotopułapka. Jest to profesjonalne urządzenie rejestrujące. Na tle innych wyróżnia je to, że jest odoprne na działanie czynników atmosferycznych. Może pracować zarówno w upale, jak i siarczystym mrozie; szczelna obudowa chroni elektronikę przed działaniem wilgoci.

 

Kolejną zaleta fotopułapki jest to, że nie potrzebuje okablowania. Ze względu na przeznaczenie, urządzenie to wyposażone jest w wytrzymałe baterie. Pozwalają one na pracę w trybie czuwania nawet do kilku miesięcy.

 

Na rynku jest wiele różnych modeli fotopułapek. Można się o tym przekonać, odwiedzając sklep: https://www.alfatronik.com.pl/fotopulapki-c-10_132.html. Prezentowane urządzenia różnią się parametrami technicznymi oraz cenami.

 

Fotopułapka może pracować w trybie czuwania: robienie zdjęć lub nagrywania po wykryciu ruchu przez detektor. Możemy też zaprogramować aktywność na określone okresy czasu. Innym rozwiązaniem jest ustawienie wykonywania zdjęć z określoną częstotliwością.

 

Wszystkie informacje urządzenie przekazuje drogą SMS-ową lub na wskazany e-mail. Należy pamiętać jednak o włożeniu do sprzętu aktywnej karty SIM i regularnym jej doładowywaniu.

 

Przedstawimy teraz powody, dla których warto kupić fotopułapkę.

 

Po pierwsze: ochrona przed złodziejami

 

Najczęstszym powodem, jakim kierują się kupujący fotopułapkę, to chęć zabezpieczenia się przed kradzieżą lub jej skutkami. Zwłaszcza, jeśli nie ma możliwości założenia standardowego monitoringu, jak na przykład podczas trwania budowy i na dużych, otwartych placach.

 

Po drugie: zabezpieczenie przed dzikimi wysypiskami

 

Fotopułapka świetnie sprawdzi się w sytuacjach, gdy mamy działkę położoną daleko od naszego miejsca zamieszkania. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie urządzi na niej dzikiego wysypiska. A jeśli nie będziemy mieli dowodów, że zanieczyszczenia nam podrzucono, to sami będziemy musieli ponosić koszty ich wywozu.

 

Zdjęcia wykonane przez fotopułapkę pomogą nam znaleźć osobę odpowiedzialną i uniknąć dodatkowych kosztów.

 

Po trzecie: ochrona upraw

 

Szkody mogą być poczynione nie tylko przez złodziei. Rolnicy, sadownicy i ogrodnicy często mają problem z dziką zwierzyną. Sarny lub dziki niszczące uprawy powodują największe straty. Często zmyślne sposoby ochrony, takie jak armatki hukowe, ogrodzenia czy odstraszające zapachy, nie są wystarczające - dzikie zwierzęta płoszy jedynie obecność człowieka.

 

Fotopułapki pomagają w bardzo szybki sposób zareagować na taką wizytę nieproszonych gości i ustrzec się przed stratami.

 

Po czwarte: dzicy lokatorzy

 

Kiedy mamy domek na działce rekreacyjnej lub letniskowej, to z reguły nie zaglądamy tam zimą. A w tym czasie mogą nam się wprowadzić dzicy lokatorzy. Nasze straty mogą być dużo większe niż w przypadku zwykłej kradzieży. Cały teren możemy mieć na oku, dzięki fotopułapkom.

 

Wiele osób kupuje również domy do remontu. Jeśli prace opóźniają się, to wtedy też jesteśmy narażeni na wprowadzenie się dzikich lokatorów, a także swoją szansę mogą wyczuć złodzieje. Rejestratory mogą nam pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

 

Po piąte: Obserwacja dzikich zwierząt

 

Fotopułapek można nie tylko używać, by chronić uprawy przed dzikimi zwierzętami. Te, zwłaszcza rzadko występujace, można obserwować dzięki rejestratorom. Umieszczone w ukrycie nie płoszą zwierzyny. Na korzyść fotopułapki działa jeszcze to, że nie wymaga obsługi przez długi czas - w lesie czy na innym terenie nie pojawia się zapach człowieka, który mógłby działać na niekorzyść obserwacji.

 

Jak widać, wykorzystanie fotopułapek może być bardzo różne. Ważne jest jednak to, że jest to urządzenie niezwykle skuteczne i zapewni nam osiągnięcie zamierzonego celu.

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

Kątownik konsolowy

Kątownik konsolowy ACW - mocowanie elementów drewnianych do betonowej konstrukcji.

Rozdrabniarka LINDNER Komet 1100

Sprzedam Rozdrabniarkę LINDNER Recyclingtech Komet 1100 wraz z transporterami łamanym...

Pompa wysokociśnieniowa Metax model MP5-360

Pompa wysokociśnieniowa Metax model MP5-360 z 2006 roku. Pompa jest po...

CHIRON FZ18W

Sprzedam pionowe centrum obróbkowe Chiron FZ18W. Maszyna wycofana z pracy po...

dodaj swoją ofertę