warsztat > Aktualności

A A A

Dlaczego warto wybrać narzędzia na sprężone powietrze?

20.06.2018

 

Narzędzia pneumatyczne są coraz popularniejsze w świecie nie tylko przemysłu, ale i warsztatów. Kiedy weźmiemy pod uwagę ich najważniejsze cechy, przyjrzymy się pracy jak i samym narzędziom, to łatwo dostrzec w tym logikę jak i naturalny trend.

 

Narzędzia pneumatyczne to narzędzia zasilane sprężonym powietrzem, dlatego też podpięte do węża pneumatycznego potrzebują dostępu do owego medium. W porównaniu do tradycyjnych narzędzi, są to narzędzia o wiele bardziej ekonomiczne w działaniu, co długim okresie jest związane z dużą energooszczędnością dla zakładu, szczególnie w dobie dążenia do jak najwyższej efektywności energetycznej fabryk. Brak energii elektrycznej wiąże się także ze zwiększonym bezpieczeństwem przedsiębiorstwa i jej pracowników, bowiem środowisko pneumatyki wolne jest od iskier, nawet w przypadku gdy narzędzie zostanie uszkodzone. Fakt ten zauważono już dawno, dlatego narzędzia na sprężone powietrze znajdziemy w takich branżach jak przemysł wojskowy, energetyczny, maszynowy czy wydobywczy.

 

Osoby wybierające narzędzia zasilane pneumatycznie podkreślają także ich trwałość i małe skomplikowanie pod kątem budowy. Ma to przełożenie na większą niezawodność podczas pracy a w przypadku serwisu – nieskomplikowaną i relatywnie nisko kosztową naprawę. Budowa narzędzi pneumatycznych temu niewątpliwie sprzyja, bez utraty przy tym parametrów wydajnościowych (oczywiście przy założeniu że operator prawidłowo pracuje z narzędziem, dba o jego konserwację, czystość środowiska pracy itd.). Sercem każdego narzędzia jest silnik pneumatyczny, który dzięki lekkości uwypukla kolejny ważny atut narzędzi na powietrze tj. niską wagę.

 

Na lekkość tej grupy narzędzi składają się lżejsze i bardziej kompaktowe komponenty, które sprawiają że narzędzie w rękach operatora jest bardziej dopasowane, zwymiarowane. Efektywnie i bezpośrednio wpływa to na ergonomię narzędzi pneumatycznych, a tym samym – większą wygodę dla obsługujących je osób. Tego typu narzędzia są także pierwszym wyborem przy pracach w miejscach, gdzie występuję niedostateczna ilość miejsca. Mówiąc o komforcie pracy nie sposób nie wspomnieć o hałasie, który w przypadku narzędzi pneumatycznych został mocno ograniczony i jest zależny od ilości przepływu sprężonego powietrza.

 

Decydując się na inwestycje w narzędzia zasilane sprężonym powietrzem mamy pewność szerokiego i zróżnicowanego wyboru spośród takich narzędzi jak wiertarki, klucze, młotki, wkrętaki, szlifierki, gwintownice, nitownice, piły itd.

 

Podsumowując narzędzia pneumatyczne to absolutny „must have” w przemyśle i coraz popularniejsze rozwiązanie w technice warsztatowej. Lepsza relacja mocy do masy, zwiększone bezpieczeństwo, niskie koszty regeneracyjne czy zwiększona ergonomia – to tylko część zalet wspomnianych narzędzi pneumatycznych.

 

Zobacz także filmy:

 

https://www.youtube.com/embed/KqsUWKUkKFU

 

https://www.youtube.com/embed/CMUPnyPY5mE

 

https://www.youtube.com/embed/cDv4IYTTd1I

 

https://www.youtube.com/embed/R9f0wj2hkrI

 

https://www.youtube.com/embed/gEefsZg1Nfo

 

 

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

Kątownik konsolowy

Kątownik konsolowy ACW - mocowanie elementów drewnianych do betonowej konstrukcji.

Rozdrabniarka LINDNER Komet 1100

Sprzedam Rozdrabniarkę LINDNER Recyclingtech Komet 1100 wraz z transporterami łamanym...

Pompa wysokociśnieniowa Metax model MP5-360

Pompa wysokociśnieniowa Metax model MP5-360 z 2006 roku. Pompa jest po...

CHIRON FZ18W

Sprzedam pionowe centrum obróbkowe Chiron FZ18W. Maszyna wycofana z pracy po...

dodaj swoją ofertę