papier > Aktualności

A A A

Domowe piwo – jak na tym zarobić?

15.11.2016

 

Coraz większa ilość osób pragnie samodzielne warzyć piwo. Jest to zajęcie, które przynosi wiele satysfakcji. Zamiast kupować wysokogatunkowe piwo w sklepie znacznie lepiej zrobić je samemu. Co więcej na tej pasji można zarobić, wymaga to jednak sporej wiedzy i praktyki.

 

Czy opłaca się samemu warzyć piwo?

 

W dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie by móc rozpocząć przygodę z warzeniem piwa. Każdy jest w stanie nabyć komplet niezbędnych urządzeń oraz składników niezbędnych do stworzenia niepowtarzalnego trunku. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce spróbować swoich sił w warzeniu piwa. Można to traktować w sposób czysto hobbistyczny i wytwarzać je tylko na swój użytek. Można też na tym zarabiać.

 

Warzenie piwa może być całkiem opłacalnym interesem. Jak się okazuje koszt składników potrzebnych do wyprodukowania trzydziestu litrów dobrej jakości piwa wynosi około stu złotych. Czyli pół litra wyśmienitego piwa domowej roboty kosztuje niespełna dwa złote. Za piwo tej samej klasy w sklepie trzeba zapłacić powyżej sześciu złotych.

 

Otwarcie browaru

 

Jednak wyprodukowanie swojego piwa to nie wszystko. Nawet, jeśli mamy produkt najwyższej jakości sprzedanie go w sposób legalny nie jest takie proste. Osoba, która chce zarabiać na warzeniu piwa ma tak naprawdę trzy możliwości. Pierwszą z nich jest otwarcie własnego browaru. Jest to jednak skomplikowany i bardzo kosztowny sposób.

 

Aby myśleć o założeniu własnego browaru należy przeznaczyć na ten cel, co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Jednak ten interes może pochłonąć nawet kilka milionów złotych. Linia produkcyjna to nie wszystko, trzeba zadbać też o sprawy podatkowe, koncesje i o wiele innych aspektów takich jak na przykład odpowiednie butelki czy etykiety na piwo.

 

Browar kontraktowy

 

Kolejną możliwością jest założenie tak zwanego browaru kontraktowego. Ten sposób jest o wiele tańszy. Osoba, posiadająca odpowiednią praktykę, wiedzę i sprawdzoną recepturę może wydzierżawić linię produkcyjną od istniejącego browaru. Warunek jest taki, że musi on dysponować w tym momencie wolnymi mocami produkcyjnymi. Niestety wytwarzając piwo w taki sposób nie do końca można kontrolować to, co się dzieje w czasie produkcji.

 

Praca w browarze

 

Jeśli kogoś nie stać na założenie własnego browaru lub na kontraktowanie produkcji a jednak chce zarabiać na swojej pasji może po prostu zatrudnić się w browarze. W ostatnim, czasie powstaje bardzo dużo browarów rzemieślniczych. Pasjonat warzenia piwa z doświadczeniem bez trudu dostanie tam pracę.

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

Kątownik konsolowy

Kątownik konsolowy ACW - mocowanie elementów drewnianych do betonowej konstrukcji.

Rozdrabniarka LINDNER Komet 1100

Sprzedam Rozdrabniarkę LINDNER Recyclingtech Komet 1100 wraz z transporterami łamanym...

Pompa wysokociśnieniowa Metax model MP5-360

Pompa wysokociśnieniowa Metax model MP5-360 z 2006 roku. Pompa jest po...

CHIRON FZ18W

Sprzedam pionowe centrum obróbkowe Chiron FZ18W. Maszyna wycofana z pracy po...

dodaj swoją ofertę