budowlane > Aktualności

A A A

Kupujemy używaną koparkę

13.10.2017

 

Zapotrzebowanie na usługi koparkami bywa bardzo duże w sezonie wiosenno-letnim. Jeśli mamy uprawnienia na koparki, warto pomyśleć o założeniu własnej firmy, która będzie świadczyła tego rodzaju usługi. Niestety, wiąże się to często z dużą inwestycją. W jaki sposób można obniżyć koszt zakupu koparki?

 

Zakup nowej koparki to często konieczność wydania nawet kilkuset tysięcy złotych. Nie jest to mało, szczególnie gdy dopiero otwieramy naszą firmę i nie mamy podpisanego żadnego kontraktu na usługi ziemne. Oczywiście możemy szukać odpowiedniego finansowania zakupu maszyn budowlanych, ale w przypadku nowej firmy nie jest to wcale łatwe. Nie można także zapominać, że ceny koparek są bardzo zróżnicowane i zależą również od typu tego rodzaju maszyn. Inną kwotę trzeba zapłacić za minikoparkę, a inną za dużą koparkę itd. Dla początkującego przedsiębiorcy dobrym rozwiązaniem może okazać się rynek wtórny.

 

Gdzie szukać używanej koparki?

 

W erze wszechobecnego internetu to właśnie medium jest najlepszym miejscem do poszukiwania używanych maszyn budowlanych. W sieci znajdziemy już bez problemu wiele wyspecjalizowanych serwisów (np. Truck1), w których umieszczane są oferty sprzedaży używanych koparek. Najczęściej można wybierać nie tylko pomiędzy ceną, ale także rodzajem koparki. Największe serwisy tego rodzaju zbierają oferty sprzedawców nie tylko z Polski, ale nawet z całej Europy, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo dokonania atrakcyjnego zakupu.

 

Zwróćmy uwagę na stan techniczny koparki

 

Gdy już znajdziemy interesującą ofertę i pojedziemy oglądać koparkę, należy bezwzględnie zwrócić uwagę na jej stan techniczny. Jeśli sami nie znamy się za bardzo na mechanice i naprawie maszyn budowlanych, należy zabrać ze sobą na oględziny kompetentną osobę. Gdy jednak sami będziemy oglądali koparkę, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy łyżka i wałki nie mają zbyt dużych luzów. Gdy tak jest rzeczywiście, to świadczy, że wkrótce będzie potrzebny remont. Ważny jest także stan techniczny silnika. Należy sprawdzić, jak działa i to najlepiej, gdy jest zimny. Nie wolno dać się zmylić błyszczącemu, odmalowanemu lakierowi. Najważniejsze, co jest w środku.

 

Nie zapomnijmy o obsłudze serwisowej

 

Koparki to maszyny mocno eksploatowane, które pracują w trudnych warunkach. To sprawia, że narażone są na częste awarie. Dotyczy to także sprzętu renomowanych producentów. Dlatego wybierając używaną koparkę, trzeba wziąć również pod uwagę kwestie serwisowe. Należy sprawdzić, czy w pobliżu miejsca zamieszkania znajduje się serwis danego producenta. Istotna jest także dostępność części. Lepiej unikać koparek, do których trudno znaleźć zapasowe podzespoły.

 

Używana koparka może być dobry rozwiązaniem, gdy dopiero zakładamy firmę budowlaną, ale warto wybrać to rozwiązanie również, gdy trzeba szybko powiększyć flotę maszyn budowlanych w przedsiębiorstwie z dużym stażem na rynku. Wtedy koszt zakupu koparek można skutecznie ograniczyć, optymalizując tym samym wydatki na park maszynowy.

 

Szukaj używanych koparek oraz innych maszyn budowlanych na giełdzie pojazdów Truck1 - https://www.truck1-pl.com/maszyny-budowlane

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

Kątownik konsolowy

Kątownik konsolowy ACW - mocowanie elementów drewnianych do betonowej konstrukcji.

Rozdrabniarka LINDNER Komet 1100

Sprzedam Rozdrabniarkę LINDNER Recyclingtech Komet 1100 wraz z transporterami łamanym...

Pompa wysokociśnieniowa Metax model MP5-360

Pompa wysokociśnieniowa Metax model MP5-360 z 2006 roku. Pompa jest po...

CHIRON FZ18W

Sprzedam pionowe centrum obróbkowe Chiron FZ18W. Maszyna wycofana z pracy po...

dodaj swoją ofertę