Metody na monitoring kanalizacji - aktualności branżowe | machineo.pl

budowlane > Aktualności

A A A

Metody na monitoring kanalizacji

04.02.2018

 

Każdą kanalizację przydomową należy raz na jakiś czas sprawdzać, by móc później ocenić, czy działa ona jak należy. Monitoring kanalizacji to również działanie na jakie warto się zdecydować, jeśli do użytku ma być oddana nowa kanalizacja. Czynne odcinki kanalizacji także powinny być sprawdzane. Najlepiej zaś zlecić to profesjonalistom, korzystającym z wysokiej jakości sprzętu.

 

Jak przebiega monitoring kanalizacji?

 

Usługę taką jak monitoring kanalizacji ma zawartą w swojej ofercie firma Stankan. Na stronie stankan.pl można dokładnie zapoznać się z tym, na czym działania w obrębie monitoringu kanalizacji polegają.Przy sprawdzaniu rur kanalizacyjnych potrzebne jest bardzo dobre oświetlenie - taką jakość zapewniają lampy LED. To pozwala sprawdzić wszystkie kierunki obserwacji. Sama obudowa oświetlacza jest bardzo solidna i można ją wykorzystać nawet w wyjątkowo trudnych warunkach. Obserwacje z nowoczesnej kamery pozwalają stworzyć raport na temat działania kanalizacji. Raport ten zawiera informacje takie jak fotografie miejsc z newralgicznymi punktami kanalizacji czy grafikę odcinków, normy ATV oraz wykresy spadków. Pozwala to określić, w jakim stanie są rury, czy są one drożne oraz jak prezentuje się ich efektywność działania. W przypadku rur wewnętrznych wszelkie parametry sprawdzane są za pomocą kamery przenośnej, a uzyskane informacje zapisuje się na płycie CD.

 

Działania, które można podjąć po monitoringu

 

Gdy podczas badania rur za pomocą monitoringu zauważone zostaną jakiekolwiek pęknięcia lub inne uszkodzenia to od razu można zacząć naprawę. Monitoring kanalizacji to bardzo dobre narzędzie do stwierdzenia czy daną instalacje można oddać do użytku.

 

Kiedy skorzysta się z tej usługi w firmie Stankan to pewne jest, że eksperci wybiorą do analiz nowoczesny, niezawodny sprzęt. Monitoring kanalizacji warto również przeprowadzać w przypadku starych kanalizacji, co pomaga ocenić ich działanie na co dzień. Jeżeli decydujemy się na współpracę z firmą Stankan, to pewni możemy być, że wszystkie zadania zostaną zrobione bardzo dobrze i będziemy świetnie zorientowani w tym, w jakim stanie jest nasza kanalizacja.

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

CHIRON FZ18W

Sprzedam pionowe centrum obróbkowe Chiron FZ18W. Maszyna wycofana z pracy po...

Używany Wibromłot OVR S80 na koparkę

Używany wibromłot OVR 80S wysokiej częstotliwości w komplecie z uniwersalnym...

Gilotyna do blach Schroeder/ Schechtl 1000

Gilotyna do blach Schroeder 1000 - Maksymalna szerokość cięcia 1020 mm -...

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni - Napęd za pomocą silnika trójfazowego -...

dodaj swoją ofertę