Nowoczesne rozwiązania dla drukarni - aktualności branżowe | machineo.pl

papier > Aktualności

A A A

Nowoczesne rozwiązania dla drukarni

22.05.2018

 

Współczesne technologie mają duży wpływ na rozwój branży poligraficznej, szczególnie jeśli chodzi o kwestie drukarskie. Na rynku pojawiają się nowe metody, które usprawniają drukowanie oraz wpływają na zwiększenie komfortu pracy drukarza.

 

Coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, takie jak: maszyna sitodrukowa czy matryce do hotstampingu pomagają w procesach drukarskich oraz umożliwiają stosowanie nowych metod. Odpowiednio dobrane urządzenia oraz sposoby powielania pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości wydruków.

 

Technologiczna pewność wydruków

 

Urządzenia drukujące są intensywnie eksploatowane, przez co powinny być wytrzymałe i niepodatne na różnego typu uszkodzenia mechaniczne. Od ich sprawności zależy bowiem jakość wydruku, która jak wiadomo powinna stać na jak najwyższym poziomie. Jednymi z najpopularniejszych rozwiązań są maszyny do sitodruku. Pozwalają one drukować obrazy lub tekst na płasko, okrągło oraz wielokolorowo. Technologia ta polega na przeciskaniu farby do sitodruku do miejsca docelowego przez oczka sita, czyli odpowiednio dobranej siatki. Firma Keller od lat jest producentem maszyn sitodrukowych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jednak ich działalność nie ogranicza się jedynie do branży poligraficznej. W swojej ofercie posiadają także takie urządzenia jak tablift, wykorzystywane w farmacji.

 

Innym rozwiązaniem drukarskim, które zyskuje coraz większą popularność jest tampodruk. Polega on na technologii druku pośredniego, gdzie farby do tampodruku przenoszone są za pomocą specjalnego tamponu silikonowego z matrycy na drukowany kształt. Istnieją trzy rodzaje maszyn do tampodruku – standardowe, ploterowe, rotacyjne oraz specjalne.

 

Ostatnim rodzajem rozwiązań drukarskich, które pozwalają na uzyskanie nowej jakości wydruków jest hotstamping. W tym procesie wykorzystywane są matryce do hotstampingu, które nagrzewa się do odpowiedniej temperatury, a następnie miedzy nią, a drukowanym podłożem umieszcza się specjalną folię do hotstampingu. Matryca odciska z odpowiednią siłą wzór, który zostaje trwale nadrukowany na określonej powierzchni.

 

Trwałość wydruków

 

Wszystkie wykonane nadruki odznaczają się wysoką jakością oraz odpornością na zniszczenia. Do ich utrwalenia można użyć tunel suszący, który przyspiesza proces wysychania naniesionej farby.

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

CHIRON FZ18W

Sprzedam pionowe centrum obróbkowe Chiron FZ18W. Maszyna wycofana z pracy po...

Używany Wibromłot OVR S80 na koparkę

Używany wibromłot OVR 80S wysokiej częstotliwości w komplecie z uniwersalnym...

Gilotyna do blach Schroeder/ Schechtl 1000

Gilotyna do blach Schroeder 1000 - Maksymalna szerokość cięcia 1020 mm -...

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni - Napęd za pomocą silnika trójfazowego -...

dodaj swoją ofertę