tworzywa > Aktualności

A A A

Odkurzacz przemysłowy receptą na zdrowie i czystość

07.10.2015

 

Kurz – mała rzecz, a potrafi przynieść wielkie szkody. Może być niebezpieczny nie tylko dla urządzeń, w których szczeliny się dostaje, ale też dla zdrowia. Nawet pokój biurowy staje się dla nas zagrożeniem, jeżeli nie zadbamy o jego czystość. To bowiem kwestia nie tylko estetyki, ale po prostu zdrowia. A kurz kurzowi nie równy – czasem może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia.

 

Odkurzacz przemysłowy z klasą

 

Nawet zwykła drukarka emituje niebezpieczne cząstki, które unoszą się w powietrzu, a w efekcie osiadają w naszych płucach. Jednym ze sposobów na minimalizację zagrożenia jest dbanie o czystość pomieszczenia. Najskuteczniejszym przyrządem sprzątającym jest bez wątpienia odkurzacz przemysłowy odkurzacze.com

 

Tego typu odkurzacze wyposażone są w filtry, które potrafią usunąć najdrobniejsze zanieczyszczenia, które mogą powodować różnego rodzaju alergie, a nawet astmę. Filtry są tak skonstruowane, że nie wydostają się z nich nawet najdrobniejszy pył. Aby odkurzacz przemysłowy spełniał jak należy funkcję, do której został przeznaczony, trzeba dostosować odpowiedni typ do rodzaju pracy, jaką ma wykonać. Odkurzacze klasy L sprawdzają się doskonale w zakładach stolarskich oraz podczas sprzątania po remontach czy niewielkich pracach budowlanych. Ten odkurzacz przemysłowy świetnie poradzi sobie również z zanieczyszczeniami pozostałymi po pracy z kamieniem, betonem, drewnem czy tynkiem.

 

Do zadań specjalnych

 

Odkurzacz przemysłowy klasy L/M to urządzenie do zadań specjalnych, przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Sprawdzą się idealnie w halach produkcyjnych, w których odbywa się obróbka tworzywa sztucznego, drewna, powierzchni ceramicznych i lakierowanych. Duża moc odsysania te sprawia, że tego typu odkurzacz jest niezastąpiony i niezbędny właśnie w takich miejscach. Tego typu odkurzacz przemysłowybywa wyposażony w funkcję antystatyki. To funkcja, w którą warto zainwestować, bowiem jej celem jest zapobieganie osadzaniu zanieczyszczeń oraz przeciwdziałanie wyładowaniom elektrostatycznym. Tej klasy odkurzacz może być również wyposażony w automatyczne oczyszczanie filtra, co jest niezwykle wygodne.

 

Odkurzacz przemysłowy klasy H, to urządzenie przeznaczone do czarnej roboty. Niezbędny jest wszędzie tam, gdzie czyhają niebezpieczeństwa w postaci azbestu, pleśni, kadmu, ołowiu czy niklu. Ten odkurzacz pochłonie wszelkie rakotwórcze i powodujące inne choroby, pyły. Taki odkurzacz musi być przede wszystkim bardzo szczelny, by nie wydostała się z niego nawet najmniejsza część zanieczyszczeń, które pochłonął. Do klasy H należą również odkurzacze, które są przeznaczone do odsysania pyłów palnych i wybuchowych – wyposażone są one w ochronę przeciwogniową. Przy zakupie odkurzacza przemysłowego warto zwrócić uwagę na to, jaką moc ma silnik, w który jest wyposażony i jak dużo przydatnych funkcji ma do zaoferowania. To jest sprzęt, na którym nie opłaca się oszczędzać. Aby być w pełni zadowolonym warto wybrać produkt z renomowanej firmy.

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

Gilotyna do blach Schroeder/ Schechtl 1000

Gilotyna do blach Schroeder 1000 - Maksymalna szerokość cięcia 1020 mm -...

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni - Napęd za pomocą silnika trójfazowego -...

Tunel UV Aeroterm85 cm

Tunel UV marki aeroterm o szerokości 85 cm - Szerokość tunelu 85 cm - 2...

Palownica wiertnica CFA usługi wynajem...

Przedmiotem aukcji jest jeden dzień pracy palownicy CASAGRANDE 425 CFA wraz z...

dodaj swoją ofertę