papier > Aktualności

A A A

Odwijaki i wały nawojowe - gdzie je stosujemy?

28.10.2015

 

Odwijaki to bardzo wygodne urządzenia, których głównym zadaniem jest umożliwienie równego odwijania materiału. Doskonale sprawdzają się w zakładach, gdzie wykorzystuje się materiały nawinięte na roli. Można je spotkać w m.in. w szwalniach czy drukarniach.

 

Odwijaki IBD

 

Firma IBD posiada w swojej ofercie specjalistyczne odwijaki, które doskonale sprawdzają się m.in. w zakładach poligraficznych. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów można dobrać urządzenie o szerokości niezbędnej w konkretnym przedsiębiorstwie. Sam odwijak wykonany jest elementów metalowych, które sprawiają, że jest on bardzo odporny na ewentualne uszkodzenia. Metalowa konstrukcja zapewnia również odporność na duże obciążenia, co jest szczególnie ważne podczas montowania dużych rolek papieru lub innych materiałów drukarskich.

 

Wyposażenie dodatkowe

 

W przypadku odwijaków IBD bardzo ważną cechą jest możliwość dokupienia specjalistycznych dodatków. W ofercie firmy znajduje się wiele akcesoriów, które pozwalają na bezpieczną i wygodną pracę z tymi urządzeniami. Przede wszystkim posiadacz odwijaka może wyposażyć swoją maszynę w profesjonalne uchwyty i głowice umożliwiające montaż bardzo zróżnicowanych wałków nawojowych. Ponadto urządzenie można doposażyć w urządzenia zajmujące się regulacją taśmy. Dzięki nim papier czy folia są odwijane równo z rolki.

 

 

 

Wałki nawojowe do odwijaków

 

Odwijaki mogą być doposażone w specjalistyczne wałki nawojowe pochodzące z oferty IDB http://www.ibd-wt.de/pl/uslugi-i-produkty/walki-nawojowe.html. W zależności od tego, do czego będzie wykorzystywane urządzenie można dobrać odpowiedni wałek. Jednymi z ciekawszych i dających duże możliwości są wałki frykcyjne. Są to wałki nawojowe pozwalające na umieszczenie na odwijaku kilku różnych rolek. Dzięki specjalnej budowie wałka każda umieszczana na nim rolka może mieć inną szerokość. Ponadto wałki frykcyjne umożliwiają odwijanie materiału niezależnie z każdej rolki. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie.

 

Odwijaki to przydatne urządzenia w każdym zakładzie poligraficznym. Ułatwiają rozwijanie różnego rodzaju materiałów takich jak papier, tkanina czy folia. Decydując się na zakup odwijaka do własnej firmy warto dokładnie sprawdzić jakie możliwości ma to urządzenie.

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

FORNIR + TARCICA + PŁYTY FORNIROWANE +...

POSIADAMY W CIĄGŁEJ SPRZEDAŻY FORNIRY EUROPEJSKIE I EGZOTYCZNE TARCICE KRAJOWE...

PIŁA PANELOWA SCHLLING FH6

WITAM, DO SPRZEDANIA Piła panelowa Schelling FH6 ROK. PRODUKCJI 2007...

PIŁA PANELOWA SCHLLING FH6

WITAM, DO SPRZEDANIA Piła panelowa Schelling FH6 tylny załadunek ! ROK....

ROBOT LAKIERNICZY LESTA LECROB

WITAM, DO SPRZEDANIA ROBOT LAKIERNICZY LESTA LECROB ECO ROK. PRODUKCJI...

dodaj swoją ofertę