tworzywa > Aktualności

A A A

Produkcja kosmetyków - przegląd najnowszych rozwiązań technologicznych

12.05.2016

 

Przemysł kosmetyczny jest jednym z najsilniej rozwijających się. Na rynek każdego roku wchodzi ogrom nowości. Produktów wszelkiego rodzaju, które kupujemy nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę i chęć spróbowania czegoś nowego. Na wybór konsumentów w znacznej mierze wpływa opakowanie. Jego jakość, kolor, trwałość, sposób przekazania informacji i ogólna trwałość.

 

W związku ze wzrastającymi wymaganiami konsumentów także w tej kwestii, w produkcji kosmetyków konieczne jest zastosowanie najnowszych urządzeń. Specjalistycznych maszyn, które wpływają na efektywność produkcji, ale i odbiór produktu końcowego. Do tego szereg nowych rozwiązań technologicznych, które mają przynieść oszczędności, pomimo początkowej inwestycji, jak i większe zainteresowanie klientów.


W produkcji kosmetyków stosowane są urządzenia, takie jak:

  • mieszadła,
  • młyny,
  • homogenizatory wysokociśnieniowe,
  • homogenizatory ultradźwiękowe,
  • sondy,
  • maszyny do napełniania,
  • urządzenia dozujące.


Produkty kosmetyczne mają oferować coraz większą wytrzymałość na różnego rodzaju warunki, także najtrudniejsze, które występują w trakcie transportu, jak i składowania. Wymaga się również odporności na warunki temperaturowe, mieszanie oraz potrząsanie.


Daje się zauważyć nadto tendencję do stosowania produktów biodegradowalnych w procesie produkcji opakowań kosmetycznych. Pozyskuje się komponenty na bazie kukurydzy PLA, dodaje modyfikatory do tradycyjnych produktów, dzięki którym tradycyjne polimery łatwiej ulegają degradacji. Innym rozwiązaniem jest produkcja materiałów na bazie ropy naftowej.


Rozwija się konstrukcje bazujące na tradycyjnych surowcach, by maksymalnie zoptymalizować wagę. W tym celu korzysta się na przykład z technologii wtrysku. Efektem końcowym jest konstrukcja lekka, zachowująca sztywność, funkcjonalna i odpowiednio zachowująca się w procesie napełniania.

W naszym kraju stosuje się również technologię utwardzania promieniami UV. Znaną, ale w Polsce stosunkowo nową. Ponadto powstaje szereg urządzeń zautomatyzowanych, jak i półautomatycznych, na przykład półautomat dozujący czy też nalewarka do szamponów i wiele innych, dzięki którym produkcja kosmetyków przebiega szybciej, sprawniej, oszczędniej, z zachowaniem wysokiej jakości i pożądanej estetyki produktów końcowych.

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

Gilotyna do blach Schroeder/ Schechtl 1000

Gilotyna do blach Schroeder 1000 - Maksymalna szerokość cięcia 1020 mm -...

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni - Napęd za pomocą silnika trójfazowego -...

Tunel UV Aeroterm85 cm

Tunel UV marki aeroterm o szerokości 85 cm - Szerokość tunelu 85 cm - 2...

Palownica wiertnica CFA usługi wynajem...

Przedmiotem aukcji jest jeden dzień pracy palownicy CASAGRANDE 425 CFA wraz z...

dodaj swoją ofertę