rola i ogród > Aktualności

A A A

Przechowywanie i konserwacja maszyn rolniczych w obiektach halowych

25.02.2017

 

Maszyny i urządzenia rolnicze są użytkowanie przez ograniczony czas, wynoszący od jednego do dwóch miesięcy w roku. Po sezonie, większość z nich przechodzi w stan spoczynku, aż do rozpoczęcia kolejnego cyklu prac. Bezczynność może zaszkodzić sprzętowi nie mniej, niż jego intensywna eksploatacja dlatego ważne, aby był on należycie przechowywany – najlepiej w pomieszczeniu zamkniętym, takim jak stalowa hala rolnicza.

 

Przechowywanie maszyn i urządzeń rolniczych w obiekcie halowym niesie ze sobą wiele zalet. Najważniejsze z nich prezentujemy poniżej.

 

Ochrona przed czynnikami atmosferycznymi

 

Stalowa hala to obiekt zamknięty, który chroni nasz sprzęt przez szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Profesjonalnie wykonana hala rolnicza z utwardzanym podłożem zabezpiecza maszyny i urządzenia m.in. przed opadami deszczu oraz gromadzeniem się śniegu. Dzięki temu unikamy zjawiska zawilgacania, a w dalszej kolejności korodowania elementów konstrukcyjnych. Korozja części i niszczenie powłok malarskich to zmora większości sprzętu rolniczego, wpływająca na zatracenie jego walorów użytkowych.

 

Mniejszy problem logistyczny

 

Utrzymując maszyny w hali, unikamy wielu problemów natury logistycznej, z którymi mielibyśmy do czynienia przy przechowywaniu na otwartym placu. Nie musimy martwić się o zabezpieczanie sprzętu na klockach i podpórkach oraz wymontowywanie poszczególnych elementów, np. łańcuchów czy pasów. Prostszy jest również proces konserwacji. Większość niezbędnych narzędzi i przyborów mamy bowiem dostępnych ,,od ręki” w hali, która przeważnie pełni też funkcje magazynowe.

 

Zabezpieczenie przed kradzieżą

 

Dobrą stalową halę rolniczą możemy traktować jak garaż, chroniący nasz sprzęt nie tylko przez wspomnianymi już warunkami atmosferycznym, ale też przed kradzieżą. Maszyny i urządzenia rolnicze mają swoją cenę (liczoną niekiedy w setkach tysięcy złotych!), a ich utrata staje się przyczyną nie lada kłopotów. Przechowywanie w zamknięciu niweluje ryzyko kradzieży do minimum, dając poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

 

Inwestycja warta rozważenia

 

Jak widać po powyższych przykładach, na hali rolniczej nie warto oszczędzać. Dzięki dobrej konstrukcji stalowej, przechowywanie i konserwacja maszyn rolniczych okaże się dziecinnie prosta i nieuciążliwa. Na polskim rynku znajdziemy wiele firm, produkujących i montujących wysokiej jakości hale. Jedną z wiodących jest przedsiębiorstwo LARGO HALE z Gdańska.

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

FORNIR + TARCICA + PŁYTY FORNIROWANE +...

POSIADAMY W CIĄGŁEJ SPRZEDAŻY FORNIRY EUROPEJSKIE I EGZOTYCZNE TARCICE KRAJOWE...

PIŁA PANELOWA SCHLLING FH6

WITAM, DO SPRZEDANIA Piła panelowa Schelling FH6 ROK. PRODUKCJI 2007...

PIŁA PANELOWA SCHLLING FH6

WITAM, DO SPRZEDANIA Piła panelowa Schelling FH6 tylny załadunek ! ROK....

ROBOT LAKIERNICZY LESTA LECROB

WITAM, DO SPRZEDANIA ROBOT LAKIERNICZY LESTA LECROB ECO ROK. PRODUKCJI...

dodaj swoją ofertę