metal > Aktualności

A A A

Przecinarki metalowe - typy i rodzaje

13.08.2017

 

Przecinarki do metalu to urządzenia, które pozwalają poddać obróbce ten bardzo wytrzymały materiał. Cięcie metali zawsze powoduje duże nagrzanie sprzętu, co w pewnych okolicznościach może przyczynić się do uszkodzenia sprzętu, a także uszkodzenia obrabianego elementu. Narzędzia kiepskiej jakości nie wytrzymują dużego obciążenia, jakie towarzyszy obróbce.

 

Wybór przecinarki nie należy do najprostszych rzeczy, musimy określić, czego tak naprawdę oczekujemy od tego sprzętu i jakie prace będą nim realizowane. Pierwszym pytaniem, na które trzeba sobie odpowiedzieć jest sposób mocowania przecinarki. Przecinarka ręczna jest dobra, kiedy nie ma dużo pracy, a realizowane projekty nie są skomplikowane, natomiast przecinarka zamontowana w stole jest dużo cięższa i większa, jednak pozwala na większą precyzję cięcia. Można jej używać bardzo często.

 

ZASILANIE PRZECINARKI

 

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest wybór zasilania przecinarki. Do wyboru są dwie opcje: elektryczna i spalinowa. Przecinarka spalinowa działa nie zależnie od dostępności zewnętrznego źródła prądu, dlatego można ją stosować tam, gdzie nie ma jeszcze gotowej instalacji. Wadą takiego rodzaju zasilania jest to, że po każdym użyciu należy przeprowadzić wentylację. Przecinarki elektryczne, mogą być obsługiwane w pomieszczeniach, jednak ich silniki są bardziej wrażliwe na wilgoć i są słabsze pod względem mocy niż silniki spalinowe.

 

RODZAJ PRZECINAREK

 

Przecinarki należy również porównać pod względem zastosowanego materiału, którym tnie się metal. Na rynku dostępne są dwa rodzaje przecinarek: taśmowa oraz tarczowa. Przecinarkę taśmową używa się do prac precyzyjnych, lecz niezbyt skomplikowanych. Są one niezbyt dokładne wykonane, dlatego ich cena jest niższa niż przecinarek tarczowych. Przecinarki tarczowe są bardziej wszechstronne od urządzeń taśmowych. Są one droższe od przecinarek taśmowych, ale za to są dokładniej wykonane. Przecinarki tarczowe używa się, gdy praca do wykonania nie wymaga dużej precyzji, a samo urządzenie nie będzie zbyt często wykorzystywane.

 

Źródło: www.bomar-poland.com.pl

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

Dozownik wody do betoniarni DW-1C

Mikroprocesorowy dozownik nastawny „DW-1C” przeznaczony jest do automatycznego...

Gilotyna do blach Schroeder/ Schechtl 1000

Gilotyna do blach Schroeder 1000 - Maksymalna szerokość cięcia 1020 mm -...

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni - Napęd za pomocą silnika trójfazowego -...

Tunel UV Aeroterm85 cm

Tunel UV marki aeroterm o szerokości 85 cm - Szerokość tunelu 85 cm - 2...

dodaj swoją ofertę