budowlane > Aktualności

A A A

Użytkowanie podnośników koszowych

28.08.2017

 

Podnośniki koszowe są sprzętem bardzo uniwersalnym, który wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia. Może wydawać się to nieprawdopodobne, ponieważ stereotypowo ich użytkowanie przypisywane jest wyłącznie branży budowlanej. Jednak coraz więcej wrocławskich firm oraz osób prywatnych, decyduje się na ich wynajęcie w zupełnie innym celu niż ten związany z budownictwem czy remontami. Co więc sprawia, że podnośniki koszowe są tak nieocenioną pomocą podczas rozmaitych prac wysokościowych?

 

Cały fenomen tego sprzętu polega na tym, że praca z jego wykorzystaniem jest po prostu łatwiejsza. Jak wiadomo, nie jest on jedynym narzędziem, którego zadaniem jest podwyższanie. Oczywiście istnieją inne rozwiązania, takie jak drabina czy rusztowanie, ale w porównaniu z podnośnikami koszowymi wypadają znacznie słabiej, jeśli chodzi o szybkość i efektywność pracy. Jakie są zalety podnośników? Przede wszystkim znacznie oszczędzamy czas i pieniądze. Inne pomoce tego typu wymagają znacznie większych nakładów w tym względzie niż podnośniki. Drugi aspekt to fakt, że żadna inna opcja nie pozwala na wznoszenie się na kilkadziesiąt metrów, więc przy bardzo wysokich elementach podnośniki koszowe są wręcz niezbędne, aby wykonać działania. Trzecia wyjątkowa cecha to mobilność. Jako że mogą być one samojezdne, umiejscowione na samochodach lub przyczepach, mają możliwość samodzielnego poruszania się, a to sprawia, że ich przemieszczanie się nie stanowi żadnego problemu. Dzięki temu zakres ruchu również jest większy, więc nie trzeba ich ciągle przestawiać, a także omijany jest proces montażu i demontażu.

 

Wrocławski podnośnik koszowy jako wsparcie dla władz miasta

 

Ciekawym zagadnieniem jest to jak podnośnik koszowy może ułatwić pracę zarządcom miast. We Wrocławiu sprzęt ten bardzo często wykorzystywany jest do konserwacji zabytków. Obiekty takie jak pomniki czy kościoły wymagają ciągłej dbałości o ich kondycję, a większość z nich ma po kilka metrów wysokości. Nie ma więc możliwości dostać się do najwyższych kondygnacji przy pomocy drabiny, więc wynajęcie podnośnika koszowego jest w tej sytuacji obligatoryjne. Nierzadko też obiekty, które zabytkowe nie są, ale stanowią wizytówkę miasta, odnawiane są właśnie przy pomocy tego sprzętu, ponieważ jest on najpraktyczniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o renowację dachów czy malowanie elewacji. Architekci krajobrazu, którzy w mieście dbają o wygląd terenów zielonych, również wynajmują podnośniki koszowe, ponieważ dzięki nim mogą dokładnie przyciąć gałęzie wysokich drzew oraz zamontować poszczególne elementy oświetlenia. Co ważne sprzęt ten jest też bardzo potrzebny przy pracach porządkowych. Wynajęte podnośniki koszowe używane są m.in. do mycia okien w wieżowcach i obiektach handlowo-usługowych, a także do naprawiania instalacji elektrycznych i gazowych. Często podnośniki koszowe stanowią podstawę działań ratowniczych w sytuacjach zagrożenia, np. po powodziach czy wichurach. Są pomocne przy usuwaniu wiszących kabli, radzeniu sobie z powalonymi drzewami, a nawet sprowadzaniu na ziemię osób uwiezionych w wysokich budynkach, np. w trakcie pożaru. Sposobów w jaki wykorzystać można podnośniki koszowe w miejskiej przestrzeni jest mnóstwo, dlatego warto zwrócić na to uwagę, ponieważ gwarantuje to znaczniej bardziej efektywną i komfortową pracę.

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

Dozownik wody do betoniarni DW-1C

Mikroprocesorowy dozownik nastawny „DW-1C” przeznaczony jest do automatycznego...

Gilotyna do blach Schroeder/ Schechtl 1000

Gilotyna do blach Schroeder 1000 - Maksymalna szerokość cięcia 1020 mm -...

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni

Zaginarka do krawędzi blach 360 stopni - Napęd za pomocą silnika trójfazowego -...

Tunel UV Aeroterm85 cm

Tunel UV marki aeroterm o szerokości 85 cm - Szerokość tunelu 85 cm - 2...

dodaj swoją ofertę