budowlane > Aktualności

A A A

W jaki sposób zabezpieczyć swoje maszyny?

09.07.2017

 

Przysłowie mówi, że Polak mądry po szkodzie. My jednak chcemy przekonać, aby był mądry przed szkodą i odpowiednio zabezpieczył swój dom lub firmę przed niechcianymi gośćmi – złodziejami i rabusiami. Jeżeli alarm ma zadziałać to warto, aby to zrobił na czas i spłoszył złodzieja zanim zdąży wejść do naszego domu i uczynić kilka innych szkód po drodze.

 

Systemy alarmowe

 

Aktualnie ludzie budujący swoje hale stawiają na bezpieczeństwo i inwestują w odpowiedni monitoring w środku firmy. Jednak czy nie warto zadbać o swoje mienie zanim niepożądana osoba wejdzie do środka? Zabezpieczenie warto mieć już na zewnątrz. Niech odstraszy potencjalnego złodzieja jeszcze przed wtargnięciem do naszego wnętrza, a nas poinformuje, że coś takiego ma miejsce.

 

Jeżeli decydujemy się na korzystanie z usług fachowych instalatorów monitoringu i odpowiedniego okablowania to warto mieć na uwadze, żeby system ten obejmował również zewnątrz naszej firmy – ogród i wejście na posesję. Czujki zewnętrzne powinny pilnować wejścia pod firmę z jej każdej strony – dla podwójnego, a nawet jeszcze większego bezpieczeństwa. Sygnalizacja takiego alarmu jest na tyle głośna, że zorientujemy się nie tylko my, ale również nasi sąsiedzi i co najważniejsze – złodziej, a to on jest niechciany na naszej posiadłości. Od razu po wejściu na posesję alarm zostaje włączony i wiemy co nastąpiło. Lepiej zapłacić za spokój swój i swojej rodziny niż bać się o swoje bezpieczeństwo każdego dnia. Zainstalowanie 4 takich czujek wokół firmy to koszt niecałych 2 tys. zł. Z pewnością warto wydać takie pieniądze. Jeżeli mamy tę kwotę porównać z dobrej jakości drzwiami zewnętrznymi to jest to kwota mniej więcej o połowę niższa. To kolejny argument przemawiający za tym, że wydatek na czujki zewnętrzne się opłaca. Złodziej zazwyczaj zaczyna od wyłamania drzwi, które ciężko potem naprawić. Systemy alarmowe dostępne są w sklepie Montersi pod adresem: https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe

 

Niezawodny sprzęt?

 

Należy pamiętać, że czujki to czysta elektronika, która czasem zawodzi. Dlatego tym bardziej trzeba zadbać o jej sprawdzenie i odpowiednią regulację – wtedy przez lata będzie nas chronić. Mają one także funkcję wykrywania ruchu i powiadomi nas, kiedy ktoś będzie się zbliżał. Alarmowa centrala podejmuje decyzje o starcie alarmu i złodziej zostanie nakryty. Cel jest właśnie taki, aby wygonić złodzieja z naszej posesji, zanim wtargnie do domu.

 

Podłączenie odpowiedniego sprzętu i jego właściwa konfiguracja to zadanie instalatora, który zadba o prawidłowe działanie takich alarmów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu na Montersi.pl Kto wie, może znajdą Państwo przydatne informacje dla instalatorów i użytkowników takich systemów bezpieczeństwa.

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

Belownica prasa do foli makulatury...

Mamy do zaoferowania niemiecką belownicę prasę do folii makulatury oraz innych...

Belownica prasa do foli kartonu makulatury...

Mamy do zaoferowania Niemiecką belownicę prasę do każdego rodzaju odpadów (folii...

Serwis koparek Kraków - Serwis 301

Serwis koparek Kraków - Serwis 301 Serwisujemy ciężki sprzęt budowlany znanych...

Kursy i szkolenia zawodowe -zwyżki, cnc,...

Zapraszamy na szkolenia i kursy. Szkolenia składają się z części teoretycznej i...

dodaj swoją ofertę