tworzywa > Aktualności

A A A

Wtryskarki elektryczne – skąd bierze się ich popularność?

19.01.2018

 

Jedną z najlepiej rozwijających się branż, również w naszym kraju, jest przemysł tworzyw sztucznych. Podobnie jak każda inna gałąź biznesu, także i tutaj poszukuje się nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam produkować taniej, szybciej i jednocześnie spełniając rygorystyczne normy jakościowe ustalone przez Nas. Patrząc na ostatnie lata, możemy zaobserwować stale utrzymujące się trendy, pokazujące to, że zaufaniem Klientów stale cieszy się używanie wtryskarek.

 

Jak jest w Polsce?

 

Pomimo tego, że polski przemysł jest wciąż nieco w tyle za tym, chociażby z zachodu Europy i dominują w nim rozwiązania hydrauliczne, przyświecają mu takie same cele, czyli jak najdoskonalsza produkcja jak największej ilości produktów, w celu zaspokojenia popytu. Właśnie dlatego przedsiębiorcy coraz chętniej patrzą na wtryskarki elektryczne.

Źródło: www.fanuc.eu/pl/pl/roboshot

 

W czym są lepsze od reszty?

 

Dominacja wykorzystywania tych maszyn na rynkach zachodnich ma swoje powody. Nie tylko zużywają mniej energii i mają wyższą kulturę pracy, ale z racji ich budowy nie trzeba przy nich dbać o wymianę oleju hydraulicznego. Co więcej, w porównaniu do starszych odpowiedników są dokładniejsze i znacznie stabilniejsze w działaniu. Wspomniane cechy oraz powtarzalność są szczególne pożądane w przemysłach wymagających niesamowitej precyzji takie jak medyczny, optyczny czy elektrotechniczny. Jeszcze niedawno barierą nie do przeskoczenia była zbyt wygórowana cena, jednak teraz różnice są znacznie bardziej spłaszczone.

 

Pojawiające się innowacje

 

Rynek wtryskarek nie jest hermetyczny i jest świadkiem pojawiania się wielu nowych innowacji, a ich znacząca część, trafiła już do użytku w zakładach produkcyjnych. Wystarczy wspomnieć o technologii napędów elektrycznych stosowanych przez firmę Fanuc, dzięki której możliwe jest kontrolowanie osobnych ruchów maszyny w razie wystąpienia takiej potrzeby. W ten sposób można zminimalizować straty energii i zmaksymalizować oszczędności z nich płynące

 

Podsumowanie

 

Czy tego chcemy, czy nie wtryskarki hydrauliczne będą coraz bardziej tracić na znaczeniu wobec rosnącej siły modeli elektrycznych. W dzisiejszych czasach wraz z ilością wytworzonych przedmiotów ramię w ramie idzie jakość. Miejmy nadzieję, że także polskie firmy będą coraz częściej decydować się na podjęcie tak ważnego kroku dla osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.

Komentarze (0)

Jeżeli chcesz podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat, możesz wziąć udział w dyskusji. Komentarz pojawi się po weryfikacji przez nasz zespół redakcyjny.

ostatnio dodane firmy

Eurometal Sp. z o.o.

Eurometal Sp. z o.o. Już 25 letnia obecność na rynku obrabiarek do metali świadczy...

Arche Sp. zo.o.

Działalność firmy to nie tylko budowa domów, apartamentów, mieszkań, hoteli czy...

DREWTRAK Usługi Tartaczne Łukasz Pulkowski

Firma DREWTRAK zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz...

Hurtownia narzędzi REAKTOR

Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą oraz doradztwem w zakresie narzędzi,...

dodaj swoją firmę

ostatnio dodane oferty

FORNIR + TARCICA + PŁYTY FORNIROWANE +...

POSIADAMY W CIĄGŁEJ SPRZEDAŻY FORNIRY EUROPEJSKIE I EGZOTYCZNE TARCICE KRAJOWE...

PIŁA PANELOWA SCHLLING FH6

WITAM, DO SPRZEDANIA Piła panelowa Schelling FH6 ROK. PRODUKCJI 2007...

PIŁA PANELOWA SCHLLING FH6

WITAM, DO SPRZEDANIA Piła panelowa Schelling FH6 tylny załadunek ! ROK....

ROBOT LAKIERNICZY LESTA LECROB

WITAM, DO SPRZEDANIA ROBOT LAKIERNICZY LESTA LECROB ECO ROK. PRODUKCJI...

dodaj swoją ofertę